Naujienos

Joninės Rietavo parke 2017

Birželio 23-ąją Rietave tikrai nesutemo, buvo švenčiama ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties - Joninių šventė.

Šventės vedančiosios Eglė Fabijonavičienė ir Birutė Gedminaitė sveikino visus susirinkusius ir besirenkančius į Joninių šventę, šio vardo nešiotojus - Jonus ir Janinas. Šventės vaidilutės kvietė šią naktį praleisti itin linksmai, dainingai, išradingai. Kaip vedų išmintis byloja: „Brangink šią dieną. Teisingai nugyventa diena vakarykštę dieną paverčia laimės kupinu sapnu, o rytojų - vilties kupina vizija.“ Tad branginkime šį patį gražiausią metų laiką, kai pievose pražydusius margos gėlės, nuo jų gausos ir įvairovės raibsta akys, nuo jų kvapo – svaigsta galva. Mėgaukitės buvimu gamtoje, kai gali basomis vaikščioti po rasotą žolę, kai tau ant peties nutupia drugelis, kai vėlai vakare, dar nesutemus, gali stebėti žvaigždėtą dangų, klausytis žiogų čirenimo ir mėgautis vakaro gaiva..“ Šventė pradėta iškilmingu aukuro uždegimu, vėliau skambiais muzikos garsais susirinkusiuosius džiugino jungtinis Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos ir Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras (Vadovai: Artūras Urniežius, Sigitas Saukalas, Algimantas Krėpšta). Šie jaunieji orkestrantai jau 24-ąją išvyko koncertuoti į Graikija, tad visi linkėjo sėkmės ir negailėjo plojimų. Šokių raštus pynė Rietavo kultūros centro merginų šokių kolektyvas „Šarkelės“ (vad. Aldona Mickuvienė), skambių dainų nestokojo folkloro ansamblis „Kadaginis“ bei kapela „Subata“ (vad. Aida Liutikienė). Jumoreską apie Joną pasakojo Regina Tolenienė. 
Na, o prieš šventę, socialiniame tinkle „Facebook“ šventės organizatoriai kvietė registruoti komandas paparčio žiedo paieškoms. Užsiregistravusios trys komandos renginio pradžioje leidosi į žiedo paieškas, dalyvaudamos ir įveikdamos orientacinių varžybų užduotis. Nugalėjo sumaniausia ir greičiausia komanda - „Alfa paparčiai“, kuri apdovanota pagrindiniu prizu. Neteko nusiminti ir pralaimėjusioms komandoms, joms įteikti paguodos prizai. Vakaro metu buvo žaidžiama Joninių loto, laimingieji apdovanoti įvairiais prizais. Šventės vedančiosios prisiminė, kad praėjusiais metais žiūrovai sėkmingai atspėjo augalų, kurie yra pinami į vainiką, pavadinimus. O šiemet teirautasi, ką reiškia į vainiką įpintas vienoks ar kitoks augalas. Vakaro atmosferą kaitino grupė E.G.O. ir pop elektronikos žvaigždės Martin Lu & Victoria. Temstant sužibo Joninių laužas, jaunimas linksminosi diskotekoje.
Dėkojame šventės bičiuliams, kurių prisidėjimas prie šventės yra labai svarbus: Rietavo miesto seniūnijai, UAB „Rietavo komunalinis ūkis“, Rietavo šauliams, Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Rietavo komandai, Rietavo savivaldybei ir visiems, kuriems, galbūt, nepadėkojome.

Renginio akimirkos

Papildoma informacija