Naujienos

Įsimintina vaikų vasaros stovykla

DSC00606

 

Liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje prabėgusioje vaikų vasaros poilsio stovyklėlėje „Dainos ir muzikos keliu“ netrūko įspūdžių. Nuobodžiauti tikrai nebuvo kada. Stovykla pagrinde vyko Rietavo savivaldybės kultūros centre bei jo prieigose. Vaikai įsitraukė į įdomų muzikinį - kūrybinį veiksmą. Dainavimas, teatriniai, sceniniai, patyriminiai, savęs ieškojimo pratimai keitė vienas kitą. Vaikai mokėsi ne tik dainuoti, bet ir valdyti savo dėmesį, pajausti vienas kitą, pasitikėti ne tik savimi, bet ir šalia esančiu draugu.

Stovykloje savo patirtimi dalijosi savo srities profesionalai, menininkai. Viena jų – stovyklos viešnia – charizmatiškoji vokalo pedagogė Auksė Petroni (Vokietija). Ji atskleidė, perdavė nepaprastai vertingas vokalinio meno žinias. Daug dėmesio skyrė kūno ir balso sujungimo technikai. Vaikai buvo „užburti“ magiškų Auksės Petroni pratimų, pasakojimų, patyriminių žaidimų. Renginių organizatorė Eglė Fabijonavičienė dalijosi savo patirtimi, vaikus pajungė atpalaidavimui, žaidimams, judesiui, turiningam laiko praleidimui. Režisierė Birutė Gedminaitė mokė vaikus elgesio, pagarbos, įtampos – atpalaidavimo, dėmesio valdymo, kritinio mąstymo, savęs analizavimo, pasitikėjimo vienas kitu scenoje, vedė įdomius teatrinius pratimus. Choro vadovė Vytautė Jonuškienė kartu su vaikais muzikavo, mokė vaikus dainelių, ritminių pratimų. Mokė vaikus atsipalaiduoti, klausytis įvairių muzikinių garsų, mėgautis muzika. Vadovai labai pasidžiaugė vaikais. Šioje stovykloje jie spinduliavo aukšta vidine kultūra, dvasingumu, buvo labai imlūs, muzikalūs, dėmesingi mokymuose, užduotyse. Jautėsi, kad auga nuostabūs vaikai!
Stovyklautojai rengė išvyką, ekskursiją – edukaciją į indėnų kaimą VINETU. Tai dar vienas spalvingas stovyklos epizodas. Stovyklautojai išsipaišę veidus, pasiėmę lankus, pasijuto tikrais indėnais. Žaidė indėniškus žaidimus, indėniškoje palapinėje, mušant būgną, dainavo indėniškas dainas, dainavo ir savo stovykloje išmoktas daineles.
Vaikai ne tik muzikavo, bet ir piešė muziką. Piešė grupėmis ir visi kartu vieną didelį piešinį, spalvino kreidelėmis kultūros centro prieigose, bandė sujungti muziką ir spalvas!
Dėkojame Rietavo savivaldybės administracijai, vaikų tėveliams, stovyklos savanorėms Gerdai Jurkutei ir Armandai Uselytei. Laikas praleistas stovykloje buvo įsmintinas, geras ir labai brangus. Visiems stovyklos dalyviams linkime gražios likusios vasaros!

Vytautė JONUŠKIENĖ

Rietavo savivaldybės kultūros centro meno vadovė

DSC00480

 

 DSC00491

DSC00501

 

DSC00525

 

DSC00558

DSC00568

DSC00575

DSC00584

DSC00592

DSC00594

DSC00602

 

20190729 104328

DSC00649

 

DSC00760

DSC00794

DSC00821

 

 IMG 0897

Papildoma informacija