Renginiai kraunami

Vytautui Mačerniui – 100

Bir 01, 2021 - Bir 05, 2021

Šiemet birželio 5 d. sukanka 100 metų, kai gimė poetas V. Mačernis (1921–1944). Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir pabrėžti poeto filosofinės, intelektualios poezijos svarbą lietuvių kultūrai, 2021-uosius Seimas yra paskelbęs Vytauto Mačernio metais.

Poetas V.Mačernis savo vizionieriška poezija lietuvių literatūroje paliko ryškų pėdsaką. Viktorija Daujotytė straipsnyje “Jauniausias klasikas” rašė: “Į lietuvių tautos dvasinę patirtį Vytautas Mačernis įeina kaip ypatinga, išsiskirianti prigimtis, turėjusi retą jautrumo pasauliui, vizijai, fantazijai dovaną, galėjimą patirti regėjimus, tarsi išeiti už įprastų ribų, pakilti iki šviesiausio taško, iš kur matyti, kad vertingiausia – „tai aukštosios akimirkos, kurių metu žmogus išsiskleidžia Visatos pilnatvėje“.

V.Mačernis kūrė ne tik poeziją, bet mėgo ir prozą, rašė straipsnius apie literatūrą, daug užsirašinėjo, vertė. Gerų poetų tekstų vertimas poetui buvo su niekuo nepalyginama poetinė mokykla. Knygoje “Praeinančiam pasaulyje praeisiu” skelbiamas kūrybinis autoriaus palikimas – eilėraščiai ir poetinė proza.

V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti Rietavo kultūros centro socialinių tinklų paskyrose „Facebook“ ir „Instagram“ bei „YouTube“ kanale birželio 1-5 dienomis vyks virtualūs poezijos skaitymai iš V. Mačernio knygos „Po ūkanotu nežinios dangum“.

Kviečiame sekti informaciją ir pasiklausyti bei pasigrožėti vaizdais iš poeto gimtinės – Šarnelės

  • Šis renginys jau įvyko.

Informacija

Pradžia:
1 birželis
Pabaiga:
5 birželis
Kategorija:
,

Vieta

Virtuali erdvė RKC

Organizatorius

RIETAVO SAVIVALDYBES KULTŪROS CENTRAS
Telefonas:
(8-448) 68510
El. paštas:
rietavokc@gmail.com