Birželio 28 – liepos 2 dienomis Rietavo kultūros centre netilo muzika, juokas, vaikų šurmulys ir klegesys. Čia visą sava…


Birželio 28 – liepos 2 dienomis Rietavo kultūros centre netilo muzika, juokas, vaikų šurmulys ir klegesys. Čia visą savaitę vyko kasmetinė vaikų vasaros stovykla „Erdvė“. Joje dalyvavo net 30 įvairaus amžiaus vaikų, kurie per visą stovyklos laiką turėjo galimybę ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir daug išmokti, pamatyti, patirti.
Štai pirmąją stovyklos dieną, atidarymo proga, vaikų būrys smagiai siautėjo ant batuto, žaidė žaidimus kartu su Rietavo kultūros centro renginių organizatore Egle Fabijonavičiene, išdykavo ir džiaugėsi laimėtais saldžiais prizais. Papietavę, po miego terapijos, įsitraukė į kūrybinius užsiėmimus su profesionaliu dailininku, dizaineriu Tomu Danilevičiumi.
Antroji stovyklos diena buvo ypatinga todėl, kad joje vaikai turėjo galimybę susipažinti su visiems puikiai žinomu atlikėju, aktoriumi Mantu Jankavičiumi. Buvo smagu ne tik susitikti, bet ir išgirsti naudingų scenos atlikėjo patarimų, pamokymų ir net kartu su Mantu atlikti dainą šokant ir siaučiant didžiojoje Rietavo kultūros centro scenoje. Po šio susitikimo Manto Jankavičiaus daina „Kalėdos vasarą“ dar ilgai skambėjo kiekvieno dalyvio mintyse.
Tos dienos popietinis laikas buvo skirtas tolimesniam scenos meno ugdymui, kurio metu šokių užsiėmimus vedė Rietavo kultūros centro šokių vadovė Aldona Mickuvienė, o teatro subtilybių vaikai sėmėsi iš kultūros centro režisieriaus Vinco Andriuškos.
Kitos dienos programoje užsiėmimus pratęsė kiti Rietavo kultūros centro meno vadovai. Todėl visas kultūros centras skambėjo nuo dainų, vaikų juoko ir netgi atodūsių, nes teko įdėti nemažai pastangų, kad gerai suskambėtų folklorinio ansamblio vadovės Aidos Liutikienės lietuvių liaudies dainos ir žaidimai, ir kad pavyktų šokių vadovės Rimos Pleškienės mesti šokių iššūkiai. Tą dieną karaliavo ir teatro bei dainavimo užsiėmimai, kur po sočių pietų stovyklos veiklą tęsė Rietavo kultūros centro direktorė – režisierė Birutė Gedminaitė, o dainų mokinosi kartu su choro vadove Vytaute Jonuškiene.
Laukiamiausia buvo ketvirtoji stovyklos diena, nes jos metu visų dalyvių laukė išvyka į Klaipėdą. Stovyklautojai apsilankė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto choreografijos katedroje, kurioje teatro judesio užsiėmimus vedė VŠĮ šokio teatras „Judesio erdvė“ vadovė Laura Geraščenko ir šokio teatro narė Elinga. Čia laikas buvo praleistas ypač judriai, įdomiai ir turiningai. Po to, nors ir pavargę, bet vis dar energingi, po sočių pietų, visa stovyklautojų komanda svečiavosi Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centre Žvejų rūmai. Ekskursiją vedė ir visus užkulisių paslaptis atskleidė pats direktorius Alvydas Juozas Lenkauskas.
Paskutinę stovyklos dieną vaikai įsitraukė į muzikos, teatro ir meno pasaulį su Plungės r. Platelių gimnazijos muzikos vyr. mokytoja Diana Paulauskiene. Buvo sekamos teatralizuotos, interaktyvios legendos, vyko meninės dirbtuvės, skatinančios kūrybiškumą, įsitraukimą į veiklą, komandinį darbą.
Na, o po pietų, prisiskanavusius picų vaikus, tranki muzika kvietė į mažąją Rietavo kultūros centro salę, kurioje vyko smagi, įvairiomis spalvomis spindinti, stovyklos uždarymui skirta, diskoteka. Po jos, išsišėlę, išsidūkę stovyklautojai prieš atsisveikinimą aptarė visą turiningą savaitę, pasidalino įspūdžiais, o gražiausias akimirkas suguldė ant balto popieriaus lapo.
Atsisveikinimą lydėjo vadovų vasariški linkėjimai, apkabinimai ir šiokia tokia nostalgija, nes kitos stovyklos juk laukti vėl teks visus metus.
Visos stovyklos metu vadovams talkino savanorės Dovilė Arlauskaitė, Vilija Margevičiūtė, Deimantė Gudaitytė, kurioms esame be galo dėkingi. Taip pat dėkojame Rietavo savivaldybei, finansavusiai šią stovyklą.

Eglė FABIJONAVIČIENĖ
Rietavo savivaldybės kultūros centro renginių organizatorė
Nuoroda