Gegužės 8 d. Rietavo kultūros centre vyko Rietavo krašto kūrėjų vakaras, kuriame prisiminę išėjusius ir mūsų krašte gilų…


Gegužės 8 d. Rietavo kultūros centre vyko Rietavo krašto kūrėjų vakaras, kuriame prisiminę išėjusius ir mūsų krašte gilų pėdsaką palikusius kūrėjus, buvo pasidžiaugta tais, kurie įkvėpimo pagauti, puošia savo ir mūsų kasdienybę tapybos darbais, poezija ir kitais kūriniais.

Poezija, proza, ko gero, tokie vieni iš geriausiai žinomų kūrybos formų. Tad būtent šios srities kūrėjos buvo pristatytos pirmiausia. Tai Rietavo trečiojo amžiaus universiteto literatų klubo „Šviesa“ nares Danutė Raubienė ir Vaida Medineckienė, kurios paskaitė savo kurtus eilėraščius, Ingrida Grakauskienė, kaip kūrėja atrasta atsitiktinai iš žemaitiškai parašytų socialinių tinklų įrašų. Būtent vieną jų Ingrida ir paskaitė susirinkusiems. Pristatyta buvo ir, ko gero visiems puikiai pažįstama, Rietavo kultūros centro folkloro ansamblio ir kapelos vadovė Aida Liutikinė, kurianti dainas, muziką, romansus. Vieną jų, kartu su savo gyvenimo palydovu Algirdu Baltrimu sudainavo ir taip papuošė vakarą.

Vėlesnėje renginio dalyje buvo pristatyti ne tik literatūros, bet ir tapybos darbai bei jų kūrėjai. Dar prieš renkantis, visus pasitiko spalvingi, paslaptingi ir ypatingi Jurgitos Šerlinskienės, Loretos Marčinauskienės ir Gintarės Sabaliauskienės tapybos darbai ir kiti kūriniai. Kiekvienas iš jų darbų skirtingas bei savitas, kiekvienas iš jų su savo istorija ir įkvėpimo šaltiniu. Apie tai ir papasakojo į sceną pakviestos pačios kūrėjos.

Paskutinėje renginio dalyje pristatytos ugningos ir stiprios, tiek tikrąją, tiek perkeltine to žodžio prasme, kūrėjos. Tai Ona Einikienė, Rietavo seniūnijos moterų klubo vadovė, gaminanti dekoracijas ne tik namų, bet ir miesto puošybai, vedanti edukacijas, apjungianti savo komandą bendram ir prasmingam tikslui, Vaida Katauskienė ir jos prekinis ženklas „Virvelių puota“ su gausybe pintų gaminių iš virvelių, siuvėja ir kūrėja Edita Repšienė arba kitaip žinoma kaip „Spygliuko siuviniai“, siuvanti be galo spalvingus rūbelius vaikams, priimanti išūkius teminių kostiumų kūrimui ir siuvimui. Bei dar vienas atradimas- Ieva Juozaitienė, kartu su vyru kurianti namų apyvokos daiktus, dekoro detales iš įvairių senų daiktų, gamtinių medžiagų ir antrinių žaliavų.

Jaukumą ir pakilią nuotaiką vakaro metu kūrė Rietavo M. K. Oginskio meno mokyklos muzikantai- instrumentinis ansamblis: Erlanda Petkute, Evelina Rubytė, Paulius Šileika, Irenijus Straukas, Gabrielius Norvaišas, (mokytojos Gintarė Sabaliauskienė, Daiva Bielkauskiene), pianistai Luknė Pakalniškytė, Paulina Maulaitė ir Paulius Šileika (mokytoja Gintarė Sabaliauskienė). Teatrinę kompoziciją dovanojo ir Rietavo M. K. Oginskio meno mokyklos teatro klasė (mokytojas Vincas Andriuška).
Nuoroda