Rietavo savivaldybės kultūros centras

Medingėnų filialas  

Filialo kultūrinių renginių organizatorė

Ilma Žilienė

Medingėnų kultūros namų įkurtuvės buvo švenčiamos 2002 m. rudenį. Nuo 2004 m. Medingėnų kultūros namai – Rietavo savivaldybės kultūros centro Medingėnų filialas. Tuo metu dirbusi Irena Bagdonienė buvo subūrusi folkloro ansamblį. 2008 m. filialo kultūrinių renginių organizatorė Virgina Budrienė subūrė daugiau muzikantų ir folkloro ansamblis išaugo į liaudiškos muzikos kapelą „Medinga“, kuriai vadovauja iki šiol. Kapela koncertuoja įvairių švenčių proga ne tik Medingėnuose, Rietavo savivaldybėje, bet ir kituose rajonuose. Čia dar veikia vaikų skaitovų būrelis. Vaikučiai daugelio renginių Medingėnuose dalyviai.  

Medingėnų filialas glaudžiai bendradarbiauja su mokykla, biblioteka, seniūnija, bendruomene ir bažnyčia. Vyksta kasmetiniai tradiciniai renginiai: Užgavėnių šventė, Vaikystės šventė, Joninių šventė, Derliaus šventė, Adventinis vakaras, Kalėdinės  eglutės įžiebimo šventė. Taip pat organizuojami renginiai apie liaudies tradicijas, kalendorines šventes, popietės vaikams, gavėnios metu giedami „Kalvarijos kalnai“. Jau keleri metai rudenį organizuojamos popietės Medingėnų senjorams, muzikiniai-literatūriniai vakarai Vėlinėms „Per lapų šilką“, Medingėnų miestelio šventės.

Didelės ir gražios šventės vyksta kovo mėnesį, kai minimos rašytojos Šatrijos Raganos  gimimo metinės, kuri gimusi ir pakrikštyta Medingėnų bažnyčioje. Ta pačia proga minime ir savo kraštietės rašytojos Birutės Lengvenienės  gimimo metines.

 

gALERIJA