Mieli Rietavo savivaldybės gyventojai ir miesto svečiai, maloniai kviečiame šių metų rugsėjo 22 d. 18.00 val. prie Riet…


Mieli Rietavo savivaldybės gyventojai ir miesto svečiai,

maloniai kviečiame šių metų rugsėjo 22 d. 18.00 val. prie Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus, kur bus suteikta išskirtinė galimybė prisiliesti prie istorinio kultūros paveldo šiuolaikine meno kalba.

Įkvėpti Oginskių dinastijos, rezidavusios Rietave, progresyvaus klestėjimo ir gana dramatiško dvaro, parko, sodo ir kultūrinio paveldo griūties bei išgirdę 1938 m. Kauno radiofono studijoje įrašyto interviu su Oginskių Rietavo rezidencijos sodininku Bronislavu Saponka, kompozitorius Andrius Šiurys, istorikė Regina Šiurytė-Šimulienė (abu kilę iš Rietavo), dramaturgas Rimantas Ribačiauskas ir prodiuserė Rasa Kregždaitė sukūrė dokufikcinę garso patirtį „RIETAVO SODININKAS“, paremtą interviu, kuris tikrovėje neegzistuoja, ir archyvinių dokumentų fragmentais. Vaikščiodami Oginskių giminės pramintais Rietavo dvaro parko takais, klausytojai kviečiami pasinerti į muzikinę kelionę apie laiko tėkmę, sudėtingą žmogaus santykį su gamta, polinkį ją puoselėti ir naikinti.

Norint išgirsti ir kokybiškai sudalyvauti projekto pristatyme Jūs turite turėti išmaniuosius telefonus, su kuriais galėsite parsisiųsti reikiamą programėlę ir nuskenuoti QR kodą (dviejų dimensijų optiškai nuskaitomas brūkšninis kodas) ir, žinoma, Jums bus reikalingos ausinės. Visa papildoma informacija bus suteikta susitikimo metu.

Lauksime Jūsų, kad galėtumėme susipažinti su kūrėjais, kartu pasinerti į naujas patirtis ir prisiliesti prie garsinės mūsų krašto istorijos interpretacijos.

Sukurta Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ ir audioteatro „Bilietų nėra“. Projektą dalinai finansavo asociacija LATGA.
Nuoroda