Loading Events
  • This event has passed.

„Apeirono“ teatro spektaklio „Pabėgimas“ video pristatymas

RENGINIO DATA: Ketvirtadienis, 19 rugpjūčio

PRADŽIA:  19:00 val.

BILIETO KAINA (eurais): 

RENGINIO ORGANIZATORIUS:


RENGINIO ADRESAS:

Varnių g. 2, Rietavo sav.
Tverai, LT-90282 Lietuva

TVERŲ FILIALAS RIETAVO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS


RENGINIO INFORMACIJA:


 

„Apeirono“ teatro spektaklio „Pabėgimas“ video pristatymas- tai pirmasis koncertų ir spektaklių ciklo „Pulsas“ renginys, kuris bus rodomas Rietavo savivaldybės kultūros centro Tverų filiale.
Jame kviečiami dalyvauti įvairaus amžiaus žiūrovai, mėgstantys ir mylintys profesionalų meną, profesionalių atlikėjų pasirodymus.
Daugiau apie spektaklį skaitykite Teatro kritikės M. Munderzbakaitės aprašyme:
„Daugiau nei pusmetį išgyvename laiką, kai, nors ir turint skirtingus tikslus, tenka ieškoti kitų, neįprastų būdų, kaip būti, išlikti, veikti – nuo neišvengiamai besikeičiančios mūsų buities iki darbų, mokslų ir kūrybinių veiklų. Vieniems tai sukelia tik nepatogumų, kiti bando susitaikyti ir „pragyventi“ šį laiką, dar kiti aplinkybių sukurtus išbandymus priima kaip galimybę atrasti. Teatro „Apeironas“ kūrybinė komanda jau karantino pradžioje suprato, kad vien transliuoti spektaklius ar rodyti sukauptą teatro archyvą nepakanka, reikia ieškoti kitos formos. Pirmasis bandymas buvo „Šiurpių“ serialas (tikėtina, kad jis dar nebaigtinis), kuriam adaptuotas improvizacijomis pasižymėjęs spektaklis pagal senųjų lietuviškų siaubo pasakų – šiurpių – motyvus. Siurrealūs pasakojimai, kuriami „besikarantinuojančių“ Gretos Gudelytės ir Eglės Kazickaitės, filmuoti tiek uždarose, tiek atvirose gamtos erdvėse, atvedė prie dar ryškesnės, drąsesnės teatro ir kino ribų refleksijos.
Dar nesibaigus vasarai pamačiau pačių kūrėjų pristatomą teatro ir kino kūrinį, medijų jungčių videoprojektą „Pabėgimas“. Iš estetinės ir net techninės pusės kūrinio pavadinimas nurodo ir į tam tikrą pabėgimą nuo įprastinės teatro formos, tačiau visiškai nepersikeliant ir į kino mediją, kitaip sakant, bandant sudaryti sąlygas abiejų medijų raiškos priemonių gyvenimui. Verta pabrėžti tai, kad šis projektas neturi nieko bendro su nufilmuotų spektaklių, dar kitaip vadintų televiziniais spektakliais, subžanru, prieš kelis dešimtmečius populiariu tarp TV žiūrovų. „Pabėgimas“ sukurtas per kelis kūrybinius etapas, vienas jų vyko Grenlandijoje, kitas – Lietuvoje.
„Pabėgimas“ – monologiškas kūrinys, susikoncentruojantis ne į siužetą, bet į jausmus, būsenas. Pagrindinį vaidmenį kuria Gudelytė. Nuo jos veikėjos nutolęs pasaulis lemia pasinėrimą į pasąmoninius procesus, savirefleksiją. Pati „Pabėgimo“ pradžia skatina, nors ir tolimą, aliuziją į vieną žymiausių visų laikų personažų, bandantį pažinti save ir pasaulį (beje, taip pat santykinai izoliuotą), – Mažąjį Princą. Tiesa, čia pasaulis ne toks patrauklus kaip įprastai pateikiamas minėtos istorijos adaptacijose. Veikėją supa daug šifruotinų, tiek jai, tiek žiūrovui ne iškart suprantamų ir atpažįstamų dalykų. Veiksmas kupinas ir ankstesniems šio teatro kūriniams būdingų simbolių, intertekstualių nuorodų, ekspresyvių, ironiškų intarpų, netikėtų kontrastų, kuriuose išryškėja žmogaus arba tiesiog vienišos, uždaros būtybės figūra. Ekrane sukuriamas atmosferiškas, įtraukiantis, vietomis net hipnotizuojantis vizualus turinys. Veikėjos vidinis pasaulis parodomas tiek per trūkinėjantį pasakojimą, tiek per vizualius bei garsinius pasirinkimus: Povilo Šorio sukurtas kaukes ir objektus, Polinos Nimrea ir Erikos Jankauskaitės kostiumus bei kompozitoriaus „Grid 707“ muziką. „Pabėgimo“ montažo sprendimai rodo Kazickaitės kūrybinius įgūdžius, su kuriais fragmentiškai susiduriame ir kituose „Apeirono“ pastatymuose.
Teatro ir kino kūrinys „Pabėgimas“ siūlo dar kartą pabandyti išjudinti skirtingų medijų ribas, ieškoti sąlyčio taškų, nesiekiant išlaikyti hierarchijos. Temos požiūriu kūrėjos plėtoja jau ne vieną teatro sezoną jas lydinčią asmenybės savirefleksijos temą. Šiame kūrinyje dėmesys sutelkiamas į kelis klausimus – kaip būti, išbūti tik su savimi, savyje, kaip susigyventi su ta savo dalimi, kurios iki galo nepažįsti, negali apibrėžti, ir kaip, pasikeitus kontekstui, atsitraukti nuo susitelkimo į save.“
Video pristatymo treileris: https://www.youtube.com/watch?v=tG1MV5Dv8ls
RENGINYS NEMOKAMAS.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Rietavo savivaldybė.
 
 
 
 

Rietavo savivaldybės kultūros centras pasilieka teisę keisti informaciją.

Renginiai filmuojami ir fotografuojami viešinimo tikslais.

Daugiau informacijos apie renginius Rietavo savivaldybės kultūros centro interneto svetainėje www.rietavokc.lt ir soc. tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“ (Rietavo kultūros centras).

Bilietų kasos darbo laikas I – V 12.00 – 13.00 val., 16.00 – 18.00 val. (penktadieniais – iki 17.00 val. ir vieną val. prieš koncertą). Kasos tel. (8 448) 41 449. Kai kurių spektaklių, koncertų bilietai parduodami ir internetu, sekite jų informaciją.