Šiemet, liepos 6- ąją, tradicinis teatrų festivalis „Rietavo vasaros vaidinimai 2021“ vyko jau 13- ąjį kartą. Dedikuotas…


Šiemet, liepos 6- ąją, tradicinis teatrų festivalis „Rietavo vasaros vaidinimai 2021“ vyko jau 13- ąjį kartą. Dedikuotas jis 112- os metų sukakčiai, nuo suvaidinto pirmojo viešo lietuviško spektaklio Rietave ir Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.
Šurmulys Rietavo Oginskių Kultūros istorijos muziejaus kiemelyje, kuriame ir vyko festivalis, prasidėjo jau išvakarėse, kadangi buvo tęsiami pasiruošimo darbai: scenos statymas, dekoracijų dėliojamas, repeticijos, kėdžių sustatymas žiūrovams, įgarsinimo darbai ir kt. O štai pavakary pamažu ėmė rinktis ir teatro mylėtojai, per metus labai išsiilgę gyvo teatro. Žiūrovai, po tradicinio šventės atidarymo- simbolinio rato ridenimo, lydymo Rietavo kultūros centro folklorinio ansamblio „Kadaginis“ (vad. Aida Liutikienė), Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio ir švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausios specialistės kultūrai Jolantos Bertauskienės pasveikinimo, turėjo galimybę pamatyti net tris spektaklius. Tai Rietavo kultūros centro teatro „Ruoda“ komedija „Piniga piniga“ (pagal K. Binkio „10 litų ir gyvybė“). Režisierius Vincas Andriuška. Vėliau, persikėlę į Rietavo kultūros centro mažąją salę, visi įdėmiai stebėjo Klaipėdos VšĮ „Teorema“ teatro monospektaklį „Nelegalas“, kurio vaidmenį atliko profesionalus aktorius Adomas Stančikas. Režisierius Tomas Jašinskas. Trečiasis spektaklis vyko vėl po atviru dangumi, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus kiemelyje. Žiūrovai turėjo galimybę pamatyti Jurbarko kultūros centro K. Glinskio teatro spektaklį pagal Romualdą Granauską „Kenotafas. Paminklas mokytojai“. Režisierė Danutė Samienė.
Čia pat, po visų pasirodymų, festivalio dalyviai ir žiūrovai, kartu su visais pasaulio lietuviais, prisijungė prie Tautiškos giesmės giedojimo. Garsiai, skambiai ir vieningai nuskambėjus Lietuvos himnui, sceną užvaldė televizijos muzikinių konkursų dalyviai, nuotaikingi ir energingi atlikėjai Rokas ir Laurynas. Jų pasirodymo metu žiūrovai ne tik garsiai plojo, bet ir šoko, dainavo kartu. Dainas dar daug kartų norėjosi kartoti, tačiau kiekviena pradžia turi ir pabaigą, todėl po smagaus koncerto teko atsisveikinti iki kitų susitikimų.
Už prisidėjimą organizuojant festivalį esame dėkingi visiems prie jo prisidėjusiems Rietavo kultūros centro partneriams:
už svetingumą esame dėkingi Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejui, už pagalbą organizuojant svečių pasirodymą dėkojame Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai, visada dėkingi esame Rietavo miesto seniūnijai ir UAB „Rietavo komunalinis ūkis“ už pagalbą įsikuriant čia, jaukiame muziejaus kiemelyje, už visur ir visada ištiestą pagalbos ranką dėkojame Vytautui Lygnugariui, taip pat už bendradarbiavimą ačiū tariame ir Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo parapijai.
Dėkojame ir visiems žiūrovams, šventinį vakarą buvusiems kartu.

Linkime visiems gražios likusios vasaros ir tikimės, kad netrukus vėl pasimatysime.

Eglė FABIJONAVIČIENĖ
Rietavo sav. kultūros centro renginių organizatorė

Nuotraukos Egidijaus Griciaus
Nuoroda