Rietavo savivaldybės kultūros centro

Tverų filialo folkloro ansamblis

 „Kermušie“

Kategorija: III     vadovas – Arūnas Gedmantas

El. p.: arunasg@rietavokc.lt , tel.: 8 686 27 429  

Nuo 2016 m. balandžio mėn. dainuojantys tveriškiai koncertuoja kaip folkloro ansamblis „Kermušie“  ne tik Rietavo bei jo apylinkių šventėse, bendruomenių sambūriuose, bet ir visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Nuo 2016 metų kolektyvui vadovauja Arūnas Gedmantas.

Nors kolektyvas jaunas, tačiau didžioji dalis narių  –  garbaus amžiaus tveriškiai. Nariai mėgsta koncertuoti atlikdami tradicines žemaitiškas dainas, kurios kadaise skambėjo Tverų apylinkėse, neabejingi ir XX a. romansams.

Folkloro ansamblis „Kermušie“ dalyvavo:

*  2016 m. festivalyje Lenkijoje „Lato na Ludovo“.

* 2018 m. Tverų, kaip mažosios Lietuvos kultūros sostinės, pristatyme bei parodoje „Adventur“ Vilniuje.

* 2019 m. respublikiniame folkloro festivalyje  ,,Pavasarį sodus rėdo“ Šakiuose, tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“ Vilniuje, respublikiniame istorinės dainos konkurse „Aušta aušrelė“ Joniškyje, regioninėje romansų šventėje-konkurse „Sugrįžki jaunyste“ Bernatonyse  (Panevėžio raj.).  

* 2018 m. kolektyvui suteikta III-čia meno mėgėjų kolektyvų kategorija, o iš konkurso „Sugrįžki, jaunyste“ kolektyvas grįžo apdovanotas III-io laipsnio diplomu.

Be „Kermušie“ dainininkų skambių balsų nevyksta nei viena miestelio šventė, kasmetinė „Tveriškių sueiga“ ar folkloro festivalis „Užsilėpso aš ont kalna“.

gALERIJA