Sausio 13-oji diena, Laisvės gynėjų diena, yra svarbi lietuviams, primenanti apie laisvę gynusius ir žuvusius Tėvynės p…


Sausio 13-oji diena, Laisvės gynėjų diena, yra svarbi lietuviams, primenanti apie laisvę gynusius ir žuvusius Tėvynės patriotus. Šios dienos išvakarėse Rietavo savivaldybės kultūros centras Laisvės aikštėje organizavo minėjimą, kurio metu poetinę ir muzikinę kompoziciją apie laisvę dovanojo Rietavo kultūros centro jaunimo klubas „KU-loftas“ bei Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos solistė Erlanda Petkutė, vokalinis merginų ansamblis ir jų vadovė Raimonda Varnagirienė. Prisiminimais apie 1991-ųjų metų sausio 13-ąja pasidalino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis ir Rietavo Oginskių istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.

Po minėjimo, vieningai sugiedojus Lietuvos himną, susirinkusieji buvo kviečiami leistis į naktinį 14 km žygį Sausio 13-oios aukoms atminti. Šiam veiksmui ryžosi daugiau negu 60 dalyvių, kurie nešini Lietuvos vėliavomis ir deglais atstumą įveikė sėkmingai.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio minėjimo organizavimo- tai Rietavo miesto seniūnijai, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai, Rietavo skautams, Rietavo savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriui bei ūkio skyriui, Rietavo policijos komisariatui ir, žinoma, Rietavo Kalavijo 803-ąjai šaulių kuopai.
Nuoroda