Vasario 24-oji jau antrus metus yra išskirtinė diena. Diena, kada visas pasaulis su didžiuliu skausmu širdyje meldžia ta…


Vasario 24-oji jau antrus metus yra išskirtinė diena. Diena, kada visas pasaulis su didžiuliu skausmu širdyje meldžia taikos Ukrainos žemei.
Šiais metais, akcija RADAROM, inicijuota LRT televizijos, kartu su organizacijomis „Blue / Yellow“, „Laisvės TV“, „Stiprūs kartu“ bei visuomenininke žurnaliste Rita Miliūte antrus metus iš eilės renka lėšas Ukrainos kariams. Šiais metais už akcijos metu surinktas lėšas bus perkami saugaus kario paketai.
Ši akcija sutelkė išties didžiulį būrį geradarių, mat visose Lietuvos savivaldybėse vasario 24-osios šeštadienio vakarą vyko „RADAROM 2024“ palaikymo koncertai, kurių metu susirinkusieji galėjo aukoti pinigų, kurių dėka Ukrainos kariai ir toliau galėtų saugoti savo ir visos Europos žmones.
Prie šios akcijos antrus metus jungiasi ir Rietavo savivaldybė su gausiu būriu savo jaunųjų talentų ir garbių svečių. Žodį tarė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, apie vingiuotą ir sukrečiantį Ukrainos istorijos kelią kalbėjo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.
Savo pasirodymais gausi buvo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla. Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos skaitovės paruošė kompoziciją pagal Vainiaus Bako eilėraštį.
Taip pat dainomis mums širdį glostė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos merginų kvartetas, vadovaujamas muzikos mokytojos Raimondos Varnagirienės, solo kūrinį atliko Gustė Turskytė bei Rietavo kultūros centro jaunoji dainorėlė Elija Intaitė.
Nuskambėjus Lietuvos ir Ukrainos himnams ir skambant Ukrainos liaudies dainai „Oy u luzi chervona kalyna“, Rietavo skautų „Vykinto“ draugovė ir Rietavo Kalavijo 803-oji šaulių kuopa uždegė dešimt laužų-kelmų, simbolizuojančių dešimtmetį nuo karinio konflikto Donbaso regione, kuris buvo karinės invazijos į Ukrainą 2022-aisiais, dalis.
Taip pat savo žodį tarė ir Rietavo atviro jaunimo centro savanoriai. Po jų kalbėjo ukrainiečių bendruomenės atstovė Natalija Šilo, padėkos žodį tarė Rietavo mieste gyvenanti Ukrainos pilietė Katerina Demydenko, o Liubov Kadymova deklamavo eilėraštį „Neskriskite, gervės, į Ukrainą“.
Filosofas Leonidas Donskis yra pasakęs: „Blogis yra laikinas“, tad tikėkime, jog dabar raudona spalva nusidažęs Ukrainos dangus, taps vėl mėlynas: dainomis, malda ir tikėjimu.
Nuoroda